TWORZYWA SZTUCZNE DLA BUDOWNICTWA, PRZEMYSŁU, GASTRONOMII
Polietylen jest giętki, woskowaty, przezroczysty, termoplastyczny. Traci elastyczność pod wpływem światła słonecznego i wilgoci[potrzebne źródło]. Synteza polietylenu jest przykładem polimeryzacji rodnikowej w przypadku LDPE i koordynacyjnej w przypadku HDPE i LLDPE.

Polimeryzacja etenu
Folie z PE charakteryzują się małą przenikalnością dla pary wodnej, łatwo przepuszczają pary substancji organicznych, nie są odporne na węglowodory i ich chloropochodne. Są odporne na działanie roztworów kwasów, zasad i soli oraz niską temperaturę. Używany do wyrobu: folii, rur, pojemników, nart, żagli, markerów, zmywaczy do paznokci oraz toników.
Zastosowanie:
• przemysł chemiczny i farmaceutyczny: przewody do wody i cieczy agresywnych,
zbiorniki, wykładziny, naczynia laboratoryjne, tkaniny filtracyjne, sprzęt medyczny,
naczynia dla chorych, strzykawki, opakowania leków itp.; • przemysł włókienniczy: oprzyrządowanie na działanie chemikaliów (cewki,
skrętarki, snowarki), zbiorniki do aparatów barwiących, włókna, dywany, tkaniny
techniczne itp.; włókna polipropylenowe stanowią około 12% ogólnej ilości włókien
syntetycznych
• przemysł elektrotechniczny i elektroniczny: obudowy i części produktów tego
przemysłu, izolacje, w tym kabli i przewodów
• przemysł samochodowy: wiele elementów samochodów, jak np. zderzaki, przednie
części karoserii oraz elementy wnętrza
• budownictwo i meblarstwo: izolacje piankowe, wykładziny,
sprzęt pralniczy, przewody gazowe i centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji,
niektóre meble i ich elementy
• przemysł spożywczy i opakowania: wykładziny cystern do mleka, napełniane na
gorąco puszki, słoje i butelki, pojemniki i opakowania, w tym również z folii
• artykuły gospodarstwa domowego i zabawki
Poliwęglan arkusze stosowane są na węglanowe płyt dachowych. Poliwęglan dobrą wytrzymałość na uderzenia i wysoką wytrzymałością termiczną i dobrą stabilność wymiarową. Oferuje również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem poliwęglan lity UV. Oferujemy 3 różne kolory poliwęglanów: poliwęglan czysty, poliwęglan brąz i poliwęglan niebieski. Nasze płyty poliwęglanowe są w 2 szerokościach stóp i mają wbudowany "U" z każdej strony w pracy z naszym systemem 't-bar'. Arkusze są pewnie utrzymywana na miejscu poliwęglan za pomocą innej kształtki aluminiowej.
Poliwęglan (PC) - jest utworzony przez polimeryzację kondensacyjną, w wyniku atom węgla, który jest przyłączony do trzech atomów tlenu. Najczęściej do tego systemu polimeryzacji tworzy się w reakcji bisfenolu A i fosgenu. Wnioski z poliwęglanu są prawie zawsze te, które skorzystać z wyjątkowo wysokiej odporności na uderzenia i wyjątkowej jasności. Te wyjątkowe własności poliwęglan płyta doprowadziły w zastosowaniach takich jak okna, rozkładają kuloodpornych szkła odpornego na płytach kompaktowych, itd. Ostatnio jednak dodatkowe spowodowało zainteresowanie ze względu na niską palnością poliwęglanu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one